Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla

… protože některé děti bohužel prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné, je však potřeba, aby dítě vědělo, kam se může obrátit a kde najde pomoc. Psychologové a terapeuti se věnují dětem týraným, sexuálně zneužívaným, zanedbávaným i ohroženým domácím násilím a pomáhají jim na cestě zpátky k lepšímu dětství.

Na chat Linky důvěry Dětského krizového centra píše jedenáctiletý Tomáš. Bojí se táty a nemá to komu říci. Před několika týdny mu maminka zemřela na covid a táta řeší smutek alkoholem. Pil už dřív, ale teď se to zhoršilo. Navíc tu není mamka, která by Tomáše před opilým tátou chránila. Tomáš potřebuje někoho dospělého, kdo si s ním o jeho trápení promluví, nebude ho soudit či trestat za jeho pocity a poskytne mu potřebnou podporu. Táta mu říká, že není dost chlap a že kluci nepláčou.

Na chatu se ale dozvídá, že být smutný a plakat je v pořádku, že občas pláče každý, jen tak mu nakonec může být lépe. Možná by to pomohlo i tátovi, říká si Tomáš.  Paní na chatu Tomáše oceňuje, že se odhodlal napsat, a říká mu, že má právo říct si o pomoc. Táta mu nesmí fyzicky ani psychicky ubližovat. Chlapec neví, komu ve svém okolí by se s trápením mohl svěřit – není ještě na takový krok připravený. Možná dědovi? Ten je fajn, ale bydlí daleko, a navíc je to tátův táta. Co když mu nebude věřit? Nebo paní učitelce? Konzultantka nabízí, že si to může celé nechat projít hlavou a kontaktovat ji znovu jiný den. Tomáš odchází s lepším pocitem, že se na někoho může kdykoli obrátit a všechno mu říct, navíc anonymně, pokud bude chtít. Má pořád spoustu otázek, obav a pochybností, ale ví, že nemusí být na své trápení sám. Už teď si je jistý, že se určitě ozve znovu.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dětem prolomit bludný kruh trápení!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!