Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách

… protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

Monika a Martin se poznali v dětském domově. Měli mnoho společného. Oba se tam ocitli díky nezájmu svých rodičů, oba brzy ztratili maminku. Martin navíc nemá žádné blízké příbuzné. I když jim je sotva osmnáct, a teprve se připravují na budoucí povolání, zamilovali se do sebe a brzy se jim narodí miminko. Rozhodli se založit rodinu a budovat nový domov společně.

Dnes se připravují na budoucí samostatný život, při studiu si přivydělávají. Monika plánuje, že po narození dítěte dokončí poslední zbývající ročník školy. Martin s pomocí vychovatelů zajistil sociální byt. Ten je ale bez vybavení a bez spotřebičů, a proto se mladý pár obrátil na nadaci. Věří, že s pomocí okolí zvládnou zodpovědně rodičovskou roli – už teď vědí, že chtějí svým dětem dát stabilnější a šťastnější dětství, než měli oni sami.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme mladým lidem jako Monika a Martin vzít život do vlastních rukou a zapojit se do společnosti.

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!