10 000 000 Kč
100,0 %
z cílové částky 10 mil. Kč
  • Angličtina

Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách

… protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

„Když jsem byla malá, říkali mi, že když budu zlobit, půjdu do dětského domova. O pár let později jsem si paradoxně tuto cestu zvolila sama,“ vzpomíná Naďa, která byla z rodiny odebrána spolu se sestrou. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale situace byla dlouhodobě neúnosná, máma pila. Zjistila jsem, že domov rozhodně není polepšovna. Pravdou však je, že některé děti to tak vnímají. Začátky byly velmi těžké, přesto jsem ale ústav vždy vnímala jako místo, kde můžu začít znovu, můžu se rozvíjet a studovat vysokou školu. Jako první v rodině. O tom jsem se dřív neopovažovala ani snít.

Nadace Terezy Maxové dětem podpořila Naďu během studia a po pobytu ve startovacím bytě se jí nyní chystá pomoci i na startu samostatného života. „Momentálně ještě studuji a intenzivně řeším bytovou situaci. Nastává čas dětský domov opustit a vstoupit do nové životní etapy. Osamostatnit se, postavit se na vlastní nohy. Přes všechny obavy věřím, že ten krok zvládnu. I když to nebude jednoduché. Ale o to víc na sebe budu moci být pyšná,“ dodává Naďa.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme mladým lidem jako Naďa vzít život do vlastních rukou a zapojit se do společnosti!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!