Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

… protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

Když se Denisa jako malá dostala do dětského domova, vzala ho jako novou příležitost a šanci, že bude o svém osudu jednou rozhodovat sama. Na dětství doma neměla pěkné vzpomínky, často byla svědkem domácího násilí. Rodiče nezvládali své dluhy, pili, děti žily v bídě a strachu. V Praze dokončila Vyšší odbornou školu sociálně právní, kde ji nadace podporovala při studiu, a chystala se na novou, pracovní etapu života. Tehdy si však uvědomila, že sourozencům, kteří se mezitím vrátili od pěstounů domů, není u rodičů dobře. Proto zažádala o svěření bratra a sestry do péče. Covid, vzdělávání a péče o těžkou situací zasažené sourozence, to vše znamenalo dva velmi náročné roky, kdy se jí nadace opět snažila pomoci. Dnes spolu sourozenci žijí spokojeně a dokonce obnovili vztahy s rodiči.

Denisa dnes pracuje v neziskové organizaci, která podporuje pěstounské rodiny. Ráda pracuje s dětmi, které stejně jako ona neměly start do života jednoduchý, a těší ji pomáhat.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme mladým lidem jako Denisa splnit si sen o vzdělání!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!