Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

… protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

Michaela žije v ústavní péči od svých 4 let. Byla vždy bystrá a cílevědomá, u vedení dětského domova našla podporu a ve škole měla dobré výsledky. Úspěšně odmaturovala na obchodní akademii v okresním městě. Chtěla studovat dál, a proto si vybrala bakalářský obor marketing a brand management na Newton University v Brně. S podporou nadace jej úspěšně ukončila letos v červnu. Již nyní se těší na pokračování studia a věří, že i s další návaznou podporou úspěšně získá inženýrský titul.

Michaela si nepřipouští, že by ji minulost v dětském domově měla nějak negativně ovlivnit, říká o sobě, že je všestranný člověk, kterého život baví. Ve svém volném čase se věnuje sportu, hlavně  běhu, bruslení a volejbalu, také hraje na klavír a relaxuje u knížek a pečení. Nebojí se postavit na vlastní nohy, ale uvědomuje si, kolik lidí jí na její cestě pomáhalo. „Bez vás by mé studium nikdy nebylo možné, díky vám mohu studovat školu, kterou jsem si vybrala a moc přála. Patří vám obrovské poděkování,“ říká na adresu Nadace Terezy Maxové dětem, která ji podporovala v uplynulých třech letech. „Snad budu moct jednou také takhle pomáhat ostatním,“ říká Michaela.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme mladým lidem jako Michaela splnit si sen o vzdělání!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!