7 387 460 Kč 369 373,00 km

Chci pomoci rodinám v nouzi

… protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je nepřijatelné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

Po mnoha letech utrpení ve vztahu s násilníkem našla Markéta odvahu a sílu začít znovu. Jak nám napsala: „Ocitla jsem se v těžké životní situaci, byla jsem dlouhodobě obětí domácího a psychického násilí od mého bývalého manžela. Manžel psychicky týral i našeho syna.“

Se synem měla obavy dále bydlet v domě společně s manželem. Ačkoli byl vykázán, po čase se mohl vrátit zpět. Podařilo se jí dosáhnout zákazu styku manžela s rodinou – domácí násilí vyšetřuje policie – a odejít budovat nový domov.

Začátek byl obtížný. Markéta pracuje jako pradlena v nemocnici, a když zaplatila kauci za nový byt v jiném městě, nezbývaly jí peníze na první nájemné. Hrozilo, že se nebude moci o syna postarat. Díky podpoře a finančnímu příspěvku Nadace Terezy Maxové dětem mohla Markéta umožnit Vítkovi vyrůstat beze strachu. Vítek je v novém domově klidnější, zlepšil se ve škole a našel si nové kamarády. Otec se o něj nezajímá, a jak Markéta říká, v tuhle chvíli je nejlepší prostě žít a vyčkat, než se citové rány zahojí.

Společně pohneme lidskými osudy a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!