10 000 000 Kč
100,0 %
z cílové částky 10 mil. Kč
  • Angličtina

Chci pomoci rodinám v nouzi

… protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je nepřijatelné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

Lenčino těhotenství nebylo plánované, ale i když to mezi nimi skřípalo, na děťátko se s přítelem oba velmi těšili. Lenka navíc doufala, že partner přestane pít. Brzy se však o dcerku přestal zajímat a jeho závislost na alkoholu a gamblingu sílila. Často prohrál celou výplatu a Lenka po roce nastoupila do práce, aby nemusela čelit finanční tísni. Partner byl čím dál agresivnější, dcerka trpěla úzkostmi a plakala, když otec zvýšil hlas. Lenka si uvědomila, že v takovém prostředí dítě vychovávat nechce. Po jednom z dalších ataků partnera utekla jen s taškou a doklady do utajeného azylového domu pro ženy ohrožené domácím násilím.

Nyní Lenka dokončuje studium, které přerušila, a chystá se na závěrečné zkoušky. Dcerku dala do jeslí, vydělává si jako pedagogická asistentka na střední škole a těší se, že na podzim nastoupí na místo učitelky. Začíná znovu, je ale připravená se o dcerku postarat sama. Po dlouhém hledání našla vyhovující byt a požádala Nadaci Terezy Maxové dětem o podporu s úhradou vybavení.

Společně pohneme lidskými osudy a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!