Chci pomoci rodinám v nouzi

… protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je nepřijatelné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

Gábina potkala svého manžela před deseti lety, do vztahu si přivedla malou dcerku. Po třech letech se partnerům narodila druhá holčička. Osm let žili jako spokojená rodina, než se rozhodli koupit starší rodinný dům. Jeho oprava se ukázala nad společné možnosti, dluhy se hromadily a manžel začal řešit existenční tlaky alkoholem. Hádky a výčitky byly stále častější, vyděšené děti přihlížely. Fyzická potyčka, u které zasahovala policie, byla pro Gábinu poslední kapkou. Rozhodla se podat žádost o rozvod. Nyní je v rozvodovém řízení a soud jí svěřil děti do péče.

Gábina si hledá zaměstnání a snaží se svou situaci řešit, ale koronavirová krize a zavřené školy a školky jí zatím znemožnily najít si vlastní zdroj obživy. Na dávky v nouzi nedosáhne, protože stále není rozvedená. S pomocí sociálních pracovníků městského úřadu našla dočasné bydlení. Vymanit se z nepříznivé situace je pro ni na prvním místě, a proto vyřizuje všechny potřebné náležitosti, aby zajistila dcerám klidný a stabilní domov. V nouzi se obrátila na nás s žádostí o pomoc.

Společně pohneme lidskými osudy a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!