Chci pomoci rodinám v nouzi

… protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je nepřijatelné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

Martin sám vychovává tři děti ve věku 5-9 let. Matka dětí se o rodinu nestarala a od rozchodu o ně nejeví zájem. Martin moc stál o to, aby měly děti novou maminku, a tak se brzy oženil. Postupem času však s manželkou zjistili, že se na výchově dětí neshodnou. Propukly rozpory, žena se nechtěla o děti starat. Z bytu se často ozýval křik a hádky, až v jeden osudný večer přijela kvůli rozbitým dveřím policie. Majitel bytu se poté rozhodl vypovědět Martinovi smlouvu.

Znovu osamělý táta zůstal s dětmi bez zázemí a hrozilo, že děti budou muset odejít do dětského domova. V těžké situaci se obrátil na Nadaci Terezy Maxové dětem a sociální pracovníci na OSPOD potvrdili, že jako otec funguje spolehlivě. Nadace pomohla s úhradou kauce na nový pronájem a zálohy energií. V novém bytě má každý člen rodiny dost prostoru a především, děti mohly zůstat doma s tátou, ve městě, kde se narodily a  kde mají kamarády.

Společně pohneme lidskými osudy a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!