7 387 460 Kč 369 373,00 km

Pomohli jsme ohroženým těhotným maminkám

…protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

Podpořili jsme další ročník projektu Na začátku organizace Amalthea, který pomáhá těhotným ženám v nouzi. Svou obtížnou životní situaci nejsou schopny řešit vlastními silami a hrozí jim tak odebrání miminka, které se má narodit. Projekt pomáhá vytvářet vhodné podmínky pro příchod dítěte, učí je, jak rozumět potřebám dětí a správně o ně pečovat. Během vzdělávacího pobytu mají maminky možnost navzájem sdílet své příběhy a budují si tak vlastní podpůrnou síť.

Konkrétní mladé mamince, která stabilizovala svou situaci v rámci projektu Na začátku a nyní se stará o děťátko, pomohli vyřídit spoustu úředních věcí, které pro ni byly velkou neznámou – od svých deseti let vyrůstala v dětském domově.  Oba mladí rodiče se v projektu naučili, jak se o děťátko postarat a zajistit chod domácnosti. Díky podpoře sociálních pracovníků mladá maminka obnovila kontakt se svou matkou a věří, že s oporou svých blízkých synkovi poskytne stabilní a milující rodinné zázemí, které sama nikdy neměla.