Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Proto nadace pomáhá dětem, které strávily většinu svého dosavadního života v ústavní péči, zažít právě takové jedinečné okamžiky prázdnin, výletů a táborových dobrodružství. Děti z Bojkovic se tak loni v létě vypravily na exkurzi do zemědělské firmy, navštívili chovatele exotických papoušků a zúčastnily se „olympijských her“, zaměřených na pohyb a turistiku a ochranu životního prostředí. Nadšené ohlasy jsou pro nás tou největší odměnou. Děti chtěly, aby pobyt trval celý rok. „Dnes byl ten nejlepší den, kdy zase pojedeme na traktoru?“ ptal se desetiletý Honzík.

Nejde jen o vzdělávání, podporu samostatnosti a rozvoj zkušeností dětí v ústavní péči. Jde také o spokojenost, pocit jedinečnosti a sebedůvěru, které jim v budoucnu pomohou prožít naplněný život a založit vlastní stabilní rodinu. Právě takovou šanci totiž děti dostávají společně s darem šťastného dětství.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!