7 387 460 Kč 369 373,00 km

Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Některé děti musejí vyrůstat mimo přirozené rodinné prostředí. Stejně jako jejich vrstevníci se však potřebují cítit milované a chráněné, aby se mohly naučit důvěřovat dospělým i světu. V nadaci jim pomáháme užít si výlety a krásné prázdniny, jak se patří – nebýt ochuzeny o zážitky, které si člověk uchovává na celý život. Díky volnočasovým programům a pobytům v novém prostředí, bez přítomnosti tet a strýců vychovatelů, si mohou najít nové kamarády mimo areál dětského domova.

 „Nemohla jsem se dočkat, až pojedu na tábor. Sbalila jsem si kufr a v noci jsem nemohla spát, pořád jsem čekala, kdy už přijede autobus. Tábor byl boží. Naučila jsem se hodně věcí, třeba veslovat. Zvládla jsem noční bojovku a už se nebojím tmy. Potkala jsem holky a kluky svého věku, povídali jsme si o životě. Jsem ráda, že jsem tam byla,“ napsala nám z tábora třináctiletá Anička.

Nejde jen o vzdělávání a podporu samostatnosti. Jde také o zážitky a pozornost, které jim pomohou se všestranně rozvíjet a v budoucnu také napomohou prožít naplněný život. Právě takovou šanci společně s darem šťastného dětství přejeme všem dětem.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!