Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Proto nadace pomáhá dětem, které strávily většinu svého dosavadního života v ústavní péči, zažít právě takové jedinečné okamžiky prázdnin, výletů a táborových dobrodružství. „Tábor byl boží. Naučila jsem se hodně věcí, třeba veslovat. Už se nebojím tmy. Naučila jsem se víc komunikovat s ostatními dětmi. Jsem ráda, že jsem tam byla,“ napsala nám třináctiletá Anička.

Nejde jen o vzdělávání, podporu samostatnosti a rozvoj zkušeností dětí v ústavní péči. Jde také o spokojenost, pocit jedinečnosti a sebedůvěru, které jim v budoucnu pomohou prožít naplněný život a založit vlastní stabilní rodinu. Právě takovou šanci totiž děti dostávají společně s darem šťastného dětství.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!