10 000 000 Kč
100,0 %
z cílové částky 10 mil. Kč
  • Angličtina

Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Fotky z prázdnin, písničky u táboráku, výlety do ZOO nebo výšlap na rozhlednu… Zdá se vám to všední?  Dětem z ústavní péče rozhodně ne. Stejně jako jejich vrstevníci si potřebují odnést vzpomínky, potřebují pozornost, která jim pomáhá harmonicky se rozvíjet. Nadace jim pomáhá užít si výlety, parádní volnočasové aktivity a prázdniny, jak se patří – nebýt ochuzeny o krásné formující zážitky, které si člověk uchovává na celý život. Volnočasové programy a pobyty umožňují trávit čas bez přítomnosti tet vychovatelek a strejdů vychovatelů, s nimiž jsou v kontaktu po celý rok, a najít nové kamarády mimo dětský domov.

„Chtěl bych poděkovat za krásně připravenou oslavu k mým 18. narozeninám. Nikdy jsem si nic takhle neužil jako s vámi. Jsem moc rád, že nám pomáháte a děláte všechno pro to, abychom se měli co nejlíp,“ napsal Vašek.

„My nechceme domů, chceme být na táboře už napořád!,“ píší děti z Dětského domova v Krnsku.

„Teto, mohli bychom tu zůstat a chodit tady do školky?“, volal z víkendového pobytu pětiletý Péťa.

Nejde jen o vzdělávání, podporu samostatnosti a rozvoj schopností. Jde také o spokojenost, pocit jedinečnosti a sebedůvěru, které dětem v budoucnu pomohou prožít naplněný život a založit vlastní stabilní rodinu. Právě takovou šanci totiž děti dostávají společně s darem šťastného dětství.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!