Chci podpořit pěstounskou péči a adopci

… protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

Mareček se narodil předčasně, kdy nevážil ani jeden kilogram, jeho rodiče byli drogově závislí. Kdyby se nedostal do náhradní rodiny, která se mu plně věnovala, jeho prognóza by nebyla právě příznivá. Pěstouni Jana a Adam se ale nevzdali. Když si Marečka ve 13 měsících vzali domů, pustili se do kolotoče rehabilitací a lékařských vyšetření, domácího cvičení a jednou ročně přidávají lázeňský pobyt. Spolupracují s terapeutkou a získané dovednosti uplatňují jak při výchově Marka, tak staršího Lukáše, kterého si vzali do pěstounské péče jako miminko. Markovi je dnes devět let, běžnou školní docházku zvládá s pomocí asistentky a díky podpoře nadace má zajištěno i doučování.

Jako aktivní rodina tráví volný čas především rekreačními sporty. Společně jezdí na kole nebo chodí na výlety. Kluci se naučili bruslit, lyžovat, rádi hrají fotbal nebo badminton. Přestože je výchova obou chlapců někdy náročná, žijí v láskyplné rodině a je na nich vidět, jak moc jim péče náhradních rodičů pomohla se rozvinout a prožít obyčejné, spokojené dětství.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme k tomu, aby víc opuštěných dětí našlo láskyplný domov!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!