7 387 460 Kč 369 373,00 km

Chci podpořit pěstounskou péči a adopci

… protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

Když se Martina narodila, hrozilo, že bude vyrůstat v dětském domově. Oba rodiče byli závislí na drogách a nedokázali se o ni postarat. Nějakou dobu žila s mámou v azylovém domě, a když jí bylo 15 měsíců, vzala si ji k sobě pěstounka Kateřina, aby jí ochránila od života v ústavu a nabídla jí domov. Děvčátko bylo zanedbané a mělo za sebou spoustu smutných zkušeností, ale postupně se zotavilo díky terapiím, lásce a péči, kterou našlo u milující pěstounky.

I když měla trochu složitý start do života, dnes je Martinka veselá a zvídavá dívka, dobře se učí. Občas bojuje se soustředěním. V poslední době začala opatrně rozvíjet kontakty s mámou. „Snažím se jí dopřávat bohaté zážitky, výlety do přírody a taneční kurzy, které jsou pro ni důležité a naplňují ji radostí a sebevědomím,” říká Kateřina. „Martinka je pro mě velkým darem a chtěla bych jí poskytnout normální dětství, jaké si zaslouží.”

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme k tomu, aby víc opuštěných dětí našlo láskyplný domov!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!