Chci pomoci maminkám z azylových domů začít znovu

… protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů. 

Květa se nastěhovala do azylového domu se třemi dětmi. Přišla z velkého města, kde jí sice materiálně nic nechybělo, ale žila v neustálém strachu z násilnického partnera. V prvních dnech byla ona i děti tak vystrašení, že se bály vycházet.

Časem začal znít z jejich pokoje smích a děti si našly nové kamarády, chodily do školky, do školy, a také na kroužky. Květa se přestala bát chodit ven sama. Chvíli bylo lépe, chvíli bylo hůř. Každý telefonát bývalého partnera znovu probudil paniku a pláč… S pomocí sociálních pracovnic se postupně propracovala k tomu, aby se s ním po několika měsících dokázala potkat. Během ročního pobytu v azylovém domě se s pomocí nadačního programu MADE BY připravila na nový život. Dnes bydlí v sociálním bytě jen o pár ulic dál a spolupracuje s terénní službou. Zpět do velkého města už se vracet nechce. Na malém městě se maminka i děti cítí bezpečně a věří, že to zlé už nechaly za sebou.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme maminkám z azylového domu postavit se na vlastní nohy! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!