Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

… protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.  

Marie přišla v dětství o rodiče a vyrostla v dětském domově. Když jej v 18 letech opustila, brzy se seznámila se svým parterem a během dvou let se jim narodily dvě dcerky. Marie doufala, že bude konečně někam patřit a že bude mít vlastní rodinu. Jenže přišly hádky, ponižování, které se vystupňovaly do fyzického napadání. Nakonec došlo k umístění dětí do Klokánku. I přesto nenašla Marie sílu opustit partnera a s ním i jediný domov a zázemí, které společně vybudovali. Když potřetí otěhotněla, s přítelem se rozešli a Marie zůstala sama, bez peněz a bez bydlení.   

Protože chtěla svým dětem zajistit lepší osud, než měla sama, začala hledat pomoc, aby děti nemusely vyrůstat v ústavu. Do azylového domu se nastěhovala s oběma dětmi zcela bez prostředků, zlomená událostmi, které ji potkaly. Tam porodila očekávané třetí dítě. Díky nadačnímu projektu MADE BY se naučila starat o své děti a začala spořit na bydlení.   

Azylový dům poskytl Marii a dětem nejen útočiště, ale hlavně možnost přehodnotit svůj život, naučit se spolu žít a připravit se na budoucnost. Už brzy by se paní Marie mohla odstěhovat do přechodového bytu.  

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme maminkám z azylového domu postavit se na vlastní nohy! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!