10 000 000 Kč
100,0 %
z cílové částky 10 mil. Kč
  • Angličtina

Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

… protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

Věra se před několika lety odstěhovala s přítelem do Anglie. Syn Kryštof se narodil s autistickou poruchou a středně těžkou mentální retardací a navštěvoval tam speciální školu. Když se Věra s partnerem rozešla, vrátila se zpět do ČR a našla si práci. Chvíli bydlela u příbuzných a pak se uchýlila do azylového domu. „Jsem velmi vděčná, že nám poskytli střechu nad hlavou,“ říká Věra.

Pracovnice jí pomohly zařídit potřebná vyšetření pro syna, opatřit český rodný list a zažádat o příspěvek na péči. S pomocí speciálního pedagoga se Kryštof učí česky. Pro chlapce  se podařilo  zajistit místo ve speciální škole, a kdyby nenastala doba koronaviru, mohla se už jeho máma vrátit do práce na částečný úvazek. Paní Věra se o syna krásně stará. I když je péče fyzicky i psychicky velmi náročná, pracuje na tom, aby našla byt a mohli společně se synem v klidu žít.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme maminkám z azylového domu postavit se na vlastní nohy!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!