Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám

…protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou. 

Monika dostala druhou šanci a využila ji naplno. Poprvé otěhotněla jako mladá s partnerem, kterého víc než rodina zajímaly drogy. I přesto se rozhodla, že si miminko nechá a zvládne to sama. Od narození dcery byla nucena řešit jeden problém za druhým: chybějící peníze, bydlení, smrt partnera. Bylo toho moc, po necelém roce byla na pokraji sil a souhlasila se svěřením holčičky do péče své matky.

Následovalo pár divokých a těžkých let. Když po pěti letech znovu otěhotněla, rozhodla se, že dá svůj život do pořádku – pro své děti. Požádala o pomoc organizaci Amalthea a začala řešit své problémy. Bála se, aby opět neselhala. Brzy se podařilo nalézt bydlení, s pomocí Nadace Terezy Maxové dětem zajistit základní výbavičku pro miminko a navázat spolupráci se službou, která pomáhá řešit závislosti. Monice se narodila zdravá holčička, o kterou se dobře stará. Obnovila vztah s matkou a se  starší dcerkou, která v září nastoupí do školy, tráví každou volnou chvilku. Monika ví, že budou chvíle, kdy bude bojovat s minulostí. Ví také, že dnes má kolem sebe síť lidí, kteří jí v těžkých chvílích pomohou.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme maminkám najít cestu ke svým dětem a dětem do bezpečné náruče mámy! 

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!