Chci pomoci zahojit bolavou dětskou dušičku

… protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem vyrovnat se s těmito zážitky.

Tříletá Terezka zažila v životě ztrátu vlastní rodiny. Mamince se nedařilo o ni dobře starat, a tak od pěti měsíců vyrůstala v dětském centru. Naštěstí se našli pěstouni na přechodnou dobu, kteří jí poskytli bezpečnou péči v rodině. Speciálně vyškolení pěstouni na přechodnou dobu se můžou starat o děti jen krátkodobě (děťátko u nich může být maximálně jeden rok). Proto se hledala pro Terezku dlouhodobá náhradní rodina. A podařilo se! Terezka vyrůstá v rodině se svou pěstounkou, kde ji občas navštěvují maminka a babička. Pro malou Terezku je celá situace těžká a složitá. V dětství toho prožila už tolik, že někdy hodně pláče, vzteká se a buší pěstičkami. 

Pěstounka se o Terezku s láskou stará a vyhledala pomoc ve specializovaném centru. Z vyšetření vyplynulo, že holčička trpí poruchou vztahové vazby a že je nutné dlouhodobě pracovat na tom, aby se Terezka cítila bezpečně a dokázala navazovat vztahy se svými blízkými lidmi. Terezka potřebuje trpělivou péči psychologa, který s ní bude postupně, a pro ni srozumitelně, rozplétat její nelehký start do života a pomáhat s důvěrou ve vztahy. Bude to dlouhá, ale smysluplná cesta, která pomůže Terezce prožít radostné a šťastné dětství. 

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!