10 000 000 Kč
100,0 %
z cílové částky 10 mil. Kč
  • Angličtina

Chci pomoci zahojit bolavou dětskou dušičku

… protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem vyrovnat se s těmito zážitky.

Na světě neexistuje nikdo, kdo by se za svůj život nesetkal se smrtí. To máme všichni společné. Rozdíl je v tom, jak těžkou situaci zpracováváme a přijímáme. Dětem může způsobit neblahé celoživotní následky, hlavně ve chvíli, kdy se o smrti mlčí.

Osmiletá Adélka a pětiletý Pavlík žili s mámou Lenkou a tátou Pavlem v menším městě poblíž Prahy. Jednoho dne se Lenka dozví, že její muž měl autonehodu a na místě zemřel. V hlavě má spoustu otázek týkající se úmrtí Pavla, ale také, jak to říct dětem: “Na co se můžou asi ptát? Nejsou děti moc malé na pohřeb? Pochopí to? A jak poznám, že to unesou a že to zvládají? Co když budou mít trauma a jak poznám, že se blíží? Jak je budu vychovávat?”

Poradna jako např. Vigvam nabízí místo, kde na hledání odpovědí nikdo není sám, bezpečný prostor pro malé i velké členy rodiny. Při sezeních terapeut s dětmi i rodiči využívá  techniky, které jim umožní se uvolnit a začít o velké bolesti mluvit. Smrt blízkého přináší obrovskou bolest, ztrátu pocitu bezpeční a nejistotu. Terapie jim umožňuje zpracovat bolest vlastním tempem a přiměřeně věku, přitom posiluje rodinné vazby, které mohou být vlivem ztráty velmi křehké.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!