7 387 460 Kč 369 373,00 km

Chci pomoci zahojit bolavou dětskou dušičku

… protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem vyrovnat se s těmito zážitky.

Domov znamenal pro osmiletého Fandu hlavně strach a nejistotu. Často byl svědkem hádek a fyzického násilí mezi rodiči, které páchal tatínek na mamince. Fanda se pak musel postarat o své mladší brášky, a i když by raději utekl za kamarády, cítil zodpovědnost je chránit. Situace eskalovala natolik, že mnohdy zasahovala policie a pracovníci intervenčního centra a OSPOD doporučili rodině konzultace a zařazení do programu „Nechme dětem dětství“. To situaci doma změnilo. Rodiče společně pracují na tom, aby se vymanili z cyklu násilí a dětem poskytli lásku, bezpečí a dětství, jaké potřebují.

I Fanda díky programu našel bezpečné místo, kde se mohl svěřit se svými starostmi a lépe porozumět situaci doma. Naučil se, jak se postarat o sebe v obtížných situacích, jak najít podporu u dospělých i jak být znovu dítětem. Postupně začal věřit, že jeho hlas má hodnotu, a že si zaslouží být slyšen.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!