Chci pomoci zahojit bolavou dětskou dušičku

… protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem vyrovnat se s těmito zážitky.

Když doma létaly nadávky a facky, sestry Maruška a Markétka se někdy zavíraly do dětského pokoje, někdy se snažily bránit mámu. Rodiče se poznali velmi mladí a brali se krátce předtím, než  se narodila první dcera Marie. Časem zjistili, že jsou každý z jiného těsta, ale ujišťovali se, že společně to zvládnou. Shodují se, že spouštěčem konfliktů byla špatná finanční situace rodiny. Nakonec u hádek zasahovala policie, a sociální pracovníci doporučili spolupráci v programu NECHME DĚTEM DĚTSTVÍ, který se věnuje rodinám zasaženým domácím násilím.

Marušce i Markétce pomohli dětští terapeuti překonat následky konfliktních situací mezi rodiči, kterých bývaly obě svědkem. Dívky si odnesly negativní vztah k otci, kterému vyčítaly, že ubližoval mámě. Maruška navíc fungovala jako mámin důvěrník a ochránce v roli, kterou patnáctiletá dívka nemohla unést. V poradně sestry získaly bezpečný prostor, naučily pečovat o sebe a své potřeby.  Díky tomu dokázaly vytvořit lepší vztah s oběma rodiči, kteří získali nový náhled na situaci svých dcer. Chtěli pro ně spokojenější dětství, ale nedokázali změnit své způsoby řešení konfliktů, ani jim předcházet. Dívky byly po rozvodu rodičů svěřeny do výhradní péče matky a s tatínkem se pravidelně potkávají podle dohody rodičů.

Společně pohneme lidskými osudy a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!